İddaa Düello Oyunu Nedir?

İddaa oyun programında yer alan Düello oyunu başlığındaki oyunlar, gerçekte oynanmayan karşılaşmalardır. Örnek vermek gerekirse, Düello oyununda Barcelona ve Real Madrid takımları seçilmişse, bu takımların İddaa bülteninde karşılaşmış oldukları takımlarla yapmış oldukları maçlarda kaydettikleri goller göz önüne alınarak tahmin yapılmalıdır.

Gerçek maçlarda Valencia – Real Madrid ile Barcelona – Atletico Madrid’in oynadığını düşünürsek, yapılacak olan bu maçlarda Real Madrid takımının Valencia’ya ve Barcelona’nın Atletico Madrid’e atacakları gollerin sayısı Barcelona – Real Madrid düellosunun da sonucunu ortaya çıkaracaktır.

Gerçek maçlarda; Valencia – Real Madrid: 1-2

Barcelona – Atletico Madrid: 3-3 biterse; Barcelona – Real Madrid düellosunda skor 3-2 sonuçlanacaktır. Barcelona – Real Madrid düellosunda kazanan Barcelona, kaybeden ise Real Madrid’dir. Çünkü gerçekte Barcelona 3 gol, Real Madrid ise 2 gol kaydetmiştir. Barcelona – Real Madrid düellosunda Barcelona’ya oynayanlar kazanmış olacaktır.

Düello oyununda çifte şans da oynanabilmektedir. Programda düello eşleşmesi bulunan takımların gerçek maçları başladığında düello bahisleri kapanır. Düello olarak tespit edilmiş bir maç ve o eşleştirmede yer almış olan gerçek maçlar aynı kolonda kombine edilemezler. Düello olarak açılmış maçların Minimum Maç Sayısı (MBS) programda belirlenir. Düello oyunu, iddaa programında bulunan yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen futbol maçları arasından seçilip eşleştirilen iki futbol takımı arasında oynandığı düşünülen bir karşılaşma için yapılır. Bu karşılaşma için “Maç Sonucu” oyunu tahmininde bulunulur. Düello yapılacak olan takımlar İddaa risk yönetim merkezince tespit edilir.

Her hafta bir derbi oynanıyor gibi tahmin yürütülen bu yeni oyunda kazanan resmi maçlar sonucunda anlaşılmaktadır. Daha fazla gol atan takımın kazandığı düelloda, iki takımın atmış oldukları gol sayısı eşitse beraberlik oluşacaktır.

Bir cevap yazın