İddaa Kuponları Ne Zaman Geçersiz Olur?

Bahis oyunlarında önemli bir yere sahip olan iddaa son dönemlerde gittikçe popüler hale geldi. İddaa oynayacak olan kişiler kuponlarını hazırlayabilmek için çeşitli maçları takip ederek birçok yayın kuruluşundan bilgi alıyor. Ancak bu bilgiler bile iddaada kazanabilmek için yeterli olmayabiliyor. İddaa kuponlarını hazırlarken işin uzmanı olmak ve hatasız kupon doldurmak önemlidir. Kuponun nasıl hazırlanacağı, hangi maçlara kaç oranında yatırım yapılacağı, kuponu yatırmanızın ardından hangi hallerde geçersiz olabileceği gibi bilgiler iddaa oynayacak olan kişilerin mutlaka bilmesi gereken durumlardır.

İddaa kuponları eğer bir maç ertelenmişse geçersiz sayılmamaktadır. Maçın oynanması için 24 saat süresince beklenmekte ve kuponda yer alan diğer maçlar sonuçlansa da kuponun kazandırdığı para, yatıp yatmadığı gibi durumların anlaşılabilmesi için bu süre içerisinde maçın oynanması beklemektedir. Maç 24 saat içerisinde oynanırsa, kuponda oynanan iddaaya göre kupon yatmakta ya da kazanmaktadır. Eğer maç 24 saat içerisinde oynanmazsa, bu müsabaka etkisiz eleman görevi görecektir ve kupondaki etkisi ortadan kalkacaktır.

Oynanan kuponun zarar görmesi durumlarında ise kuponun alt bölümünde yer alan barkod zarar görmemişse ve makineler bu barkodu okuyabiliyorsa kupon geçerli olacaktır. Ancak iddaa kuponunun üzerinde yer alan barkod yırtılmış ve okunamaz bir durumda ise kupon geçersiz olacaktır. Eğer numaralar okunur halde ise kuponun oynandığı bayiye gösterilerek teyit almak gerekmektedir.