İddaa Sistem 3 4 5 Nedir?

İddaa oyununda sistem 3 4 5 en fazla kazandıran oyun çeşitlerinden bir tanesidir. Sistem 3 4 5’in oynanabilmesi için öncelikle bahisçinin bir adet banko maça ihtiyacı vardır. Banko maçın yanında iddaa kuponunda en az 5 maç yazılması gerekmektedir. Bu şekilde sistem 3 4 5 oynanabilir. İddaa sistem 3 4 5’ten para alınabilmesi için en az 3 maçın tutması gerekmektedir. Banko maç oynamadan sistem 3 4 5 oynamak isteyenler 5 maçın hepsini mbs3 olmak şartıyla bu oyunu oynayabilirler. Bu sistemin mantığı şu şekilde işlemektedir:

1 banko maçın seçilmesinin ardından 5 maç yazılır ve bu şekilde sistem 3 4 5 oynanır. İddaa sistemi içerisinde oynanan bu kupon 16 ayrı kupona ayrılacaktır. Banko sabit kalmaktadır. Sistem 3 4 5 hesaplamasında bankonun yanında diğer maçlar için 3’lü kombinasyonlar oluşturulur ve 4 maçlık 10 ayrı kupon yapılır. Yine banko sabit kalarak bu defa oynanmış olan 5 maçtan 4’lü kombinasyonlar oluşturulup 5 maçlık 5 ayrı kupon yapılır. oynanan maçların hepsinin tutması halinde ekstra olarak kuponun orijinal halinin getirisinin kazanılması için ayrı bir kupon sistem içerisinde oluşturulur.

3 4 5 sisteminde para kazanılması için mutlaka 3 maçın tutması gerekir. 3 maçın tutması halinde yukarda bahsedilen kuponlar içerisinde mutlaka tutan olacağı için para kazanmak garanti olacaktır. 3 4 5 oynamanın avantajları bulunmaktadır.