Texas Holdem Poker Nasıl Oynanır Resimli Anlatım

Masa oyunları seçenekleri arasında en çok tercih edilen ve Türkiye’de en çok oynanan Texas holdem poker kuralları belli bir oyundur.

 

Texas holdem poker oyun kuralları:

  1. 52 kartlık bir deste iskambil kağıdı kullanılan bu oyunda tüm kartların normal değerleri geçerlidir. Oyunlarda değeri en yüksek ya da en düşük kart olarak kullanılabilmektedir.
  2. Oyunda bir krupiye belirlenir ve kağıt dağıtıcı olarak oyuna katılır. Online pokerde kartlar kendiliğinden dağıtılacağından yalnızca oyun başlama sırasında takip için kağıt dağıtıcı seçilmesi önemlidir. Her el bir yandaki kişi kağıdı dağıtır ve kağıt dağıtma sırası sırayla masa etrafında döner.
  3. Krupiye solunda yer alan oyuncu “small blind” bahsi yapmalıdır. Small blind yapan solundaki kişi big blind bahsi miktarını ortaya koyar ve bu miktarlar zorunludur. Online masalarda da otomatik olarak uygulanır kart dağıtıcı gibi bu işlemlerde sırası ile gerçekleşir.
  4. Krupiyeler sonundan başlayarak her oyuncu için iki kart dağıtılır. Big blind’in solundaki oyuncunun da big blind ile aynı bahsi görmesi ya da yükseltmesi gerekecektir. Bu işler sırayla tüm oyuncular için tekrarlanır. Big blind’in solundaki oyundan çekilme hakkına da sahiptir. Ayrıca masa kuralları gereği izin verilen oranda yükseltme miktarı belirlenir.
  5. Small blind ve big blind bahsini de yükseltme hakkına sahiptir. Eğer big blindi kimse yükseltmiyor ise small blind yapan oyuncu kendi bahsini yükseltme imkânına sahiptir. Holdem poker oyunlarında buna benzer birçok kural vardır.