Türk Pokeri Hileleri

Türk pokeri birçok oyuncunun oynamak istediği oyunlardan bir tanesidir. Ancak dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunuyor ve bu nedenle de başlangıçta algılamanız zor olabiliyor. Pokere yeni başlıyorsanız eğer sizin sahip olacağınız en kullanışlı bilgi para yönetiminde tasarruflu olmaktır. Daha sonra adım adım risk alarak oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

Poker oynarken yeni başlayanların dikkat etmesi gerekenler:

1. Çok el ve dikkatinizi dağıtacak kadar uzun oyunlardan kaçının. Ayrıca elinizdeki kartlar hakkında seçici olmanız sizlere kazandırabilecek en önemli konudur. Her el kazandırmamaktadır. Seçici davranmalı ve bu şekilde para kazanmayı sağlamalısınız.

2. Pokerde blöf sınırını aşmayın! Genellikle pokeri tanıtan videolarda mükemmel blöflerin yapıldığı gösterilmiştir. Ancak videoların birçoğu kesilmiştir. Bu nedenle profesyonel oyuncuların fazla blöf yaptığını gösteren videolardan etkilenmeden blöf sınırını belirleyin.

3. Pokerde dikkat etmeniz gereken en önemli konu sadece kendi elinizde değerlendirmek yerine rakibinizin kartlarınıza inceleme konusudur. Rakibiniz sizden daha iyi bir ele sahip ise pas geçmeyi deneyin.

4. Kazanmak için sizden daha tecrübesiz olanlarla poker oynayın. Özellikle Türk pokeri oynarken sizden daha tecrübesiz kişilerle oyun oynamak onların hata yapmasını ve yanlış karar vermesini sağlayacaktır. Bu da sizin kazanmanızı sağlar.

5. Oyuna adapte olun ve rakibin hangi hamleleri yapacağını kestirmeye çalışın.

6. Sıranızı gözlemleyin. Özellikle de Texas hold’em de masa seçimi önemli bir faktördür. İyi bir pozisyon yakaladığınızda kaybedeceğinizi düşündüğünüz bir pozisyondan kazançlı pozisyona geçebilirsiniz.